Lawenda – wyśmienita roślina

 Jakie czynniki sprawiły, iż lawenda stała się tak popularna na całym świecie?
Lawenda to przede wszystkim oszałamiające kwiaty, które są źródłem cennych dla naszego zdrowia olejków eterycznych. To również fitosterole, garbniki oraz kwasy organiczne, które mogą korzystnie wpływać na nasz organizm. Jakie przypadłości można zwalczać za pomocą lawendy?
Lawenda, jako flora lecznicza, wykorzystywana jest przede wszystkim w aromaterapii. Z lawendy mogą korzystać te osoby, które szukają naturalnego środka na uspokojenie, a także ci, którym życie utrudniają bolesne skurcze. Olejek lawendowy ma z kolei właściwości dezynfekujące, jest zatem z powodzeniem wykorzystywany przy problemach ze skórą.

https://www.wyslijkwiaty.com/kwiaty-na-urodziny-c-139.html

Warto też pamiętać, iż lawenda może się wspaniale sprawdzić w roli przyprawy. Jej liście są kapitalnym dodatkiem do posiłków z mięs, ich obecność nierzadko uwzględniają również przepisy na zupy i potrawy z rybą w roli głównej. Liście lawendy można również dodawać do wielu sałatek, dzięki czemu staną się one jeszcze smaczniejsze i zdrowsze.
Lawenda jest jedną z bardzie znanych roślin wywodzących się z rejonu Morza Śródziemnego. Dziś jej uprawy spotkać można w niemalże całej Europie, m. in. w Polsce, w której już dawno zdobyła dużą popularność jako roślina lecznicza.