Porady dotyczące makijażu brwi

https://www.makijaz.info.pl/regeneracja-i-hartowanie-ciala-sprawdz-co-poleca-wim-hof/

Makijaż brwi

Makijaż brwi to dla ciebie nieodgadniony obszar  i masz wrażenie, że absolutnie nie nauczysz się go poprawnie robić? Miast od razu zakładać własną porażkę, rozpocznij praktykować, bo to właśnie praktyka tworzy eksperta. A ów rodzaj makijażu jedynie na pierwszy rzut oka wygląda na kłopotliwy. W rzeczywistości, gdy już ogarniesz pewne podstawy, będziesz w stanie pomalować swoje brwi w ciągu raptem kilku minut – i to choćby podczas podróży pociągiem do pracy.

Daj sobie jednak trochę czasu na owe szkolenia. Jeśli trzymasz pomadę albo cień do brwi po raz pierwszy w życiu, nie powinnaś raczej wykonywać sobie nimi makijażu, jeżeli za kilka minut musisz wyjść do pracy albo na uczelnię. Wybierz sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wówczas zasiądź na spokojnie przed lustrem i zobacz, jak w ogóle wyglądają twoje brwi, gdy są pomalowane. Musisz wyszkolić się zaznaczać ich naturalny kontur i generalny wygląd. Jeśli uda ci się odpowiednio pomalować brwi, obrys twojej twarzy od razu ulegnie poprawie, a spojrzenie nabierze wyrazistej głębi.

Istnieją przeróżne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – jednakże zanim zabierzesz się za nabywanie i testowanie tych wszystkich produktów, powinnaś sięgnąć raczej po podstawowe akcesorium, jakim jest zwykła prosta szczoteczka do brwi. Zacznij ją po prostu opanowywać. Na malowanie nadejdzie jeszcze czas, a początkowo spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je codziennie czesać. Możesz również nakładać na nie niedużą ilość specjalnego żelu lub pospolitej wazeliny i dopiero wówczas zaczesywać je w kierunku ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast kierować ku górze. Dzięki temu zyskają one bardziej naturalny wygląd.

Technik robienia makijażu brwi jest natomiast tak dużo. Ciężko stwierdzić, która z nich byłaby dla ciebie najwłaściwsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu przetestować na sobie i stwierdzić, która technika jest dla ciebie najwłaściwsza. Sprawdź również różne kosmetyki do brwi i nie limituj się jedynie do klasycznej kredki. Przypuszczalnie dużo lepszy wynik osiągniesz w momencie, gdy pokryjesz brwi pomadą w ciemniejszym kolorze.

Wybór barwy podkładu. Chcąc otrzymać jak najbardziej naturalny rezultat, należy szczególną wagę przyłożyć do doboru trafnego odcienia fluidu. Sprawdźmy, jakie mamy opcje do wyboru.  Potem wykorzystajmy poniższe porady, by sięgnąć po produkt, który odpowiednio zadziała na naszą urodę.

Zanim jednakże zaczniemy swoje łowy, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej skórze i spróbujmy samemu ustalić jej ogólny rodzaj. Wyróżniamy trzy zasadnicze rodzaje cery. Są to: cera tłusta, mieszana i sucha. Istnieją specjalistyczne podkłady do twarzy dopasowujące się do każdej z nich, ale zanim z któregoś z nich skorzystamy, nieodzownie przedtem sprawdźmy jego kolor. Kolorowe kosmetyki występują niejednokrotnie w różnych tonacjach. Zwykle jest ich kilka bądź kilkanaście do wyboru, dlatego każdej barwie musimy przyjrzeć się z bliska, a potem wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej skóry. Teraz powinnaś sprawdzić wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednak na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnyśmy go sprawdzać na skórze dłoni. Jeśli jednakże już musimy to zrobić, bo udałyśmy się do drogerii w pełnym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, żeby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Bardzo dobrze jest sprawdzać podkład poprzez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy sprawdzimy, czy harmonizuje on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom barwy podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to poważny błąd.

Istnieją także pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych potrafią skutecznie radzić sobie z maskowaniem małych i dużych przebarwień. Najczęściej są one w tonacji żółtej. Znakomicie maskują zaczerwienienia i inne przebarwienia. Gdy takich niedoskonałości mamy dużo na twarzy, unikajmy podkładów o różowym zabarwieniu, gdyż one jedynie uwydatnią niedoskonałości naszej skóry.